31 czerwca i 1 lipca 2011 roku toruńska starówka stała się areną zmagań strażaków  z całego świata o tytuł Najtwardszego. Zawody zostały rozegrane w dwóch formułach: Toughest Firefighter Alive ( TFA ) oraz Firefighter Combat Challenge ( FFCC).

W zawodach wzięła udział także reprezentacja z naszej szkoły, która obok zawodników z Węgier, Słowacji, Czech, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Polski walczyła o jak najlepsze wyniki. Rezultaty były oszałamiające. Drużyna Szkoły Aspirantów PSP z Krakowa w składzie : asp.Marcin Zdziebło, kdt. Paweł Hess i kdt. Paweł Woźnica zmiażdżyła rywali. Nie pozostawili złudzeń, kto jest Najlepszy zajmując z ogromną przewagą prawie 2 minut  I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Również indywidualnie potwierdzili swoją dominację na torze TFA: asp. Marcin Zdziebło zajął I miejsce w kat. OPEN oraz I miejsce w kat. wiekowej 30 – 34 lat, kdt. Paweł Hess zajął III miejsce w kat. OPEN oraz I miejsce w kategorii wiekowej do 29 lat oraz kdt. Paweł Woźnica zajął IX miejsce w kat. OPEN oraz III miejsce w kategorii wiekowej do 29 lat. Warto dodać, że asp. Marcin Zdziebło już po raz 3 z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski w zawodach TFA potwierdzając tym samym swoją wielką klasę i bardzo wysoką formę.

Drugiego dnia zawodów rywalizacja przeniosła się na tor przeszkód formuły FFCC.
Były to pierwsze zawody tego typu w Polsce. Niezwykle wymagające okazały się kolejne stacje na torze przeszkód. Po raz kolejny nasi zawodnicy pokazali, że są świetnie przygotowani. Nasza Reprezentacja zajęła III miejsce w kategorii drużynowej. Na ten wynik złożyły się indywidualne sukcesy zawodników: asp. Marcin Zdziebło zajął III miejsce            w kat. OPEN oraz II miejsce w kategorii wiekowej 30 – 34 lat, kdt. Paweł Woźnica zajął 19 miejsce w kat. OPEN oraz kdt. Paweł Hessa 20 miejsce w kat. OPEN. Wyniki te pozwalają bardzo optymistycznie patrzyć w przyszłość tego dopiero co poznawanego w Polsce  sportu.
            Celem tych 2-dniowych zmagań było wyłonienie strażaka, którego wola, siła, ogromna determinacja, świetne przygotowanie oraz duch walki wytrwał te 2 mordercze dni - Strażaka Najtwardszego z Twardych.
            Z wielką dumą możemy pochwalić się, że tytuł Najtwardszego z Twardych przypadł Aspirantowi Marcinowi Zdziebło. Ogromny wkład i poświęcenie na treningach, litry wylanego potu, upór w dążeniu do celu oraz wola walki pokazały, że to wyróżnienie trafiło do odpowiedniej osoby. Udowodnił tym samym, że należy on do ścisłej europejskiej i światowej czołówki zawodników i może walczyć o najwyższe cele.