dno

ffighter2

fundacja solidarni

gal

W zawodach wystartowało 20 drużyn krajowych oraz trzy reprezentacje zagraniczne (Łotwa, Litwa, Mołdawia). W gronie ponad 220 startujących zawodników znaleźli się również reprezentanci Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, którzy w klasyfikacji końcowej podobnie jak w 2014 roku zajęli XII miejsce. Biorąc pod uwagę wzrastający od kilku lat poziom sportowy mistrzostw oraz nieustanną rotację w składzie drużyny należy występ reprezentacji Szkoły ocenić jako udany.

Mistrzem Polski na 2015 rok została reprezentacja woj. pomorskiego(12 pkt.), której udało się obronić tytuł wywalczony rok wcześniej. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje woj. mazowieckiego (15 pkt.) oraz woj. małopolskiego (19 pkt.) Wydarzeniem mistrzostw było ustanowienie nowego rekordu Polski w konkurencji pożarniczego ćwiczenia bojowego przez młodą reprezentację woj. podkarpackiego, która osiągnęła czas 25,69 sekundy!

Wśród zawodników SA PSP Kraków najlepiej zaprezentował się Michał Gąska, który z czasem 16,90 sek. był czwarty w pożarniczym torze przeszkód 100m oraz szósty w dwuboju pożarniczym-czas 31,68 sek. (uzyskane wyniki są jednocześnie rekordami Szkoły).Ponadto Michał Gąska startując w barwach reprezentacji Polski przyczynił się do jej zwycięstwa w klasyfikacji międzynarodowej.